Co jeść aby nie przybrać na wadze – dieta dobrych i złych kalorii

Świeże zioła i warzywa pomogą w walce z cellulitem

Współcześnie mnóstwo ludzi zaczyna coraz mocniej interesować się zdrowym trybem życia. Zaczynamy zwracać sporą uwagę nie tylko na to, jak się prezentujemy, ale również na to, co spożywamy. Zdrowe odżywanie stało się wyjątkową modą, z czego bez wątpienia powinniśmy się wszyscy cieszyć. Oznacza to przecież, że ekologiczna żywność jest nie tylko łatwiej dostępna, ale także tańsza. Kiedy Ty również przywiązujesz sporą wagę do swojego wyglądu, wówczas zdecydowanie niejednokrotnie zastanawiałaś się nad przejściem na dietę.

Noworoczne zmiany dla zdrowia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czy jednakże diety tak naprawdę są nam niezbędne do tego, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, a w dodatku dobrze wyglądać? Okazuje się, że nie – wystarczy jedynie zwracać baczniejszą uwagę na to, co się je.

Zaintrygował Cię opisywany w tym miejscu materiał? Jeżeli tak, warto zobaczyć ponadto (https://afterfit-catering.pl/aglomeracja-slaska) inne ciekawe teksty, gdyż one również są godne uwagi!

Sporo z nas podświadomie odrzuca ze swojej diety produkty wysokokaloryczne – często myślimy, że produkty o dużej zawartości kalorii to prawdziwa bomba dla naszej figury. Zamiast tego najczęściej wolimy zjeść przykładowo jabłko, które wydaje nam się wyjątkowo zdrowe – czy jednak zastanawiałaś się nad tym, dlaczego zwykle po zjedzeniu takiego jabłka od razu robisz się z powrotem głodna? Otóż okazuje się, że nie wszystkie produkty o niskiej zawartości kalorii są dla naszych organizmów takie dobre.

W takich wypadkach proste liczenie kalorii na niewiele się zda – trzeba wówczas zacząć zwracać większą uwagę na inne wskaźniki. Czy słyszałaś kiedyś przykładowo o diecie dobrych i złych kalorii? Jeżeli nie, wówczas niewątpliwie powinnaś poczytać na ten temat nieco w internecie. Dieta ta opiera się przede wszystkim nie na kaloryczności poszczególnych produktów, ale na wysokości ich indeksu glikemicznego. Jeżeli zjesz produkt o dużym indeksie glikemicznym (jak przykładowo wspomniane wcześniej jabłko, wtedy poziom cukru w Twojej krwi gwałtownie się podnosi, a później równie szybko opada, co jest powodem wracającego uczucia głodu. Jedzenie o niskim indeksie glikemicznym hamuje również tworzenie się tłuszczu. Dieta dzieli produkty spożywcze na te, które mają dobre kalorie oraz te, których na pewno powinnaś unikać – warto poczytać.

Do tej pierwszej grupy należą głównie mięso, ryby, jedzenie pełnoziarniste, owoce o niewielkiej ilości kalorii oraz chudy (przejdź dalej) nabiał. Unikać powinnaś raczej białego pieczywa, suszonych owoców, słodyczy, jedzenia o dużej zawartości cukru czy tłustych produktów mlecznych. Jeśli chcesz zastosować dietę dobrych i złych kalorii, wtedy powinnaś się dodatkowo nauczyć paru rzeczy na temat łączenia ze sobą różnych produktów. Pierwsze efekty kategorycznie zauważysz już po niedługim czasie.