Co takiego ma biżuteria ze srebra, że jest tak bardzo pożądana?

Srebrny łańcuszek

Srebro jest metalem eleganckim, raczej tanim, a przy tym łatwym w obróbce. Przez nieco tysięcy lat produkowano z niego naczynia stołowe, puchary, tace, misy jak również talerze, klamry do pasów, zapinki do ubrań, a także dekoracje dla panów i pań. Srebro służyło jako środek pieniężny, wybijano z niego również monety. Do dzisiejszego dnia jest traktowane jako inwestycja kapitału. W dzisiejszych czasach jest stosowane w wielu dyscyplinach przemysłu, a w jubilerstwie prowadziprzewagę.
polecana strona
Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrna (hurtownia biżuterii srebrnej) jest szczególna chociażby ze względu na cechy samego srebra – ma ono bowiem działanie bakteriobójcze – sprawdź więcej na polecanej stronie. Dlatego na przykład srebrne klipsy nie będą tak podrażniać uszu, jak pozorne. W następnej kolejności srebrna biżuteria w skonfrontowaniu ze sztuczną, o wiele lepiej akceptuje upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko nieraz dobrze wyczyścić kiedy zaczernieje. Najskuteczniejszą, a równocześnie najmniej inwazyjną strategią czyszczenia tej biżuterii jest przemycie jej wykorzystując przebieg elektrolizy, oznacza to że na dno plastikowego ewentualnie szklanego pojemnika kładziemy folię aluminiową, w następnej kolejności nalewamy nieco litrów wrzącej wody „przyprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. W następnej kolejności do naczynia z wodą stawiamy biżuterię. W zależności od stopnia zanieczyszczenia, na efekty trzeba czekać od kilku minut aż do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest powszechna, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę biżuteria sklep internetowy, by odnaleźć wszystkie dodatki jakie potrzebujemy kupić. Propozycja tych sklepów jest duża, asortyment nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc bodajże każdy znajdzie coś dla siebie.


Jednak, gdy szukasz tylko srebrnych dodatków wtedy do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w świat jubilerskich nowin. Biżuteria srebrna to oryginalna kopalnia różnych stylów. Różne warianty srebra (przykładowo: srebro matowe, srebro rodowane) mają odmienne cechy oraz wzornictwo. Dlatego też, dobrze jest eksperymentować przeróżnymi srebrnymi fragmentami biżuterii, aby znaleźć swój własny unikalny styl.