Skóra to delikatny, ekologiczny surowiec do produkowania toreb typu worek

damskie akcesoria

Obróbka skóry, to procedury technologiczne, które rozwinęły się w Polsce wysoko już w okresie wczesnego średniowiecza. znanych było kilka metod garbarskich i umiano wyprawić skórę do absorbcji odpowiednich substancji uszlachetniających, tak by uzyskała potrzebną miękkość a skóry na podeszwy – sztywność i ścisłość.

damskie akcesoria
Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Archeologowie wyspecyfikowali sporo rodzajów rzeczy wykonywanych z rozmaicie wyprawianej skóry. Gdy idzie o akcesoria to istniał różnorodny zestaw produktów skórniczych od siodeł do waliz i toreb podróżnych – walizy, teczki, raportówki, torebki damskie, portmonetki i inne drobiazgi. Polecane nowości: eleganckie aktówki.

obecnie wyroby skórzane obejmują bardzo rozbudowaną ofertę m.in.: buty, ubranie, wyroby galanteryjne, wyroby meblarskie tapicerowane, paski (więcej na ten temat tutaj) do zegarków, biżuterię, torebki ze skóry naturalnej, zabawki itp. Dzięki różnorodności gatunków skóry, wyroby ze skóry wykorzystywane bywają zarówno w branży odzieżowej jak również motoryzacyjnej i meblarskiej. Istnieje bowiem wiele typów skóry, a każda z nich posiada odmienny wygląd oraz jest niepowtarzalna w dotyku. Z uwagi na możliwość bezpośredniego kontaktu tych produktów z ciałem człowieka, np. podczas noszenia butów, pasków do zegarków, powinno się zwrócić istotną uwagę czy produkty nie zawierają odczynników, których obecność może posiadać niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź szczegóły: .

Ewolucje mające miejsce w ostatnich okresach w Polsce a także poza granicami wywołały skutek, że w sieci handlowej są dostępne tak kompletne towary ze skóry jak i półprodukty przywożone prawie z całego świata. Wśród takich towarów możemy rozróżnić wyroby takie jak torebki, buty, portfele ze skóry warana, słonia, aligatora oraz dużych kotów takich jak tygrys. Takie wyroby są sprowadzane zwykle jako suweniry urlopowe z egzotycznych państw. Nie wolno zapominać , że te pamiątki zrobione z kości słoniowej bądź skóry warana nie powinny się jednak znaleźć w naszych zbiorach. Te zwierzęta zaliczone są bowiem do gatunków zagrożonych wyginięciem.