W jaki sposób dbać o kondycję skóry i włosów w okresie zimy? Które produkty okazują się niezastąpione?

kosmetyki

Troska o swój wygląd jest wyjątkowa ważne dla kobiet. Odpowiedni strój i kosmetyki pomagają osiągnąć pożądany efekt. Jednak w sezonie zimowym, za sprawą niesprzyjającej aury na dworze, dbanie o to jak wyglądamy jest o wiele trudniejsze, ale przy okazji szczególnie istotne. Jeżeli mowa o codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów, często właśnie wtedy potrzeba szczególnej atencji. Co stosować w tym trudnym dla naszego organizmu okresie? Które kosmetyki najbardziej się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezadbajmy o włosy.

Interesują Cię różnego typu bonusy (https://www.optegra.com.pl/cennik-zabiegow-laserowej-korekcji-wzroku-2/)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość przejść na kolejną witrynę i tam przeanalizować precyzyjne posty.

W zimie są one narażone na zmiany temperatury. Na zanieczyszczenia związane często z dużym smogiem w mieście, lecz także na uszkodzenia mechaniczne spowodowane noszeniem czapek czy innych nakryć głowy. Seria Loreal professional pozwoli nam zadbać o kondycje włosów. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne z tej serii są specyfikami wysokiej jakości. Niektóre z takich produktów do wypróbowania jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jednak sporo z takich kosmetyków możemy z powodzeniem nabyć w drogeriach. Warto wybrać coś odpowiedniego dla naszego rodzaju włosów, by wspomóc je trochę i nadać im siły w takim zimowym okresie, kiedy bardziej narażone są na osłabienie. Zobacz więcej: balsamy do ust carmex dla kobiet.

Jeżeli chodzi o takie newralgiczne miejsca, to na pewno usta są jednym z takich obszarów. Szczególnie zimą narzekamy na wyschnięte i pękające wargi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w niskiej temperaturze, kiedy często bezwiednie zdarza nam się oblizać wargi, to w zetknięciu z zimnym powietrzem są one częściej narażone na pękanie. Z tego powodu w zimie należy częściej je nawilżać. Doskonałe będą balsamy do ust Carmex. Są do wyboru różne zapachy do kupienia w tubkach, słoiczku albo w sztyfcie. Co ważne są one bardzo nawilżające i posiadają filtr SPF, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zimą często jest mroźna pogoda, kiedy to niebo jest bezchmurne, a słońce silnie świeci. Szczególnie wtedy przyda się tego typu ochrona. Przeczytaj dalej: .

Zimowa pielęgnacja
Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym okresie przede wszystkim ważne jest nawilżanie. Nie zapominajmy o takiej dodatkowej ochronie naszej skóry obok cieplejszych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnio bardzo popularny jest olej kokosowy, który możemy stosować przykładowo na noc po kąpieli. Dobrze też sprawdzi się zwykła oliwka. Wieczorem dobrze jest używać właśnie takich bardzo tłustych specyfików. Natomiast rano dobre będą lżejsze, różne balsamy do ciała, jakie doskonale zabezpieczą naskórek, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.