Jak dużo pracy potrzeba na uszycie stroju?

zlecę szycie

Bycie aktorem teatralnym to ogromny kawałek chleba. Każdy, kto kiedyś miał styczność z tym zawodem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on wiele od człowieka. Przede wszystkim czasu, krocie czasu, jaki trzeba poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań
Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast za sceną jest jeszcze więcej roboty. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie
Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za każdym aktorem stoi wielka liczba statystów, jacy dbają o dobrą prezencję aktorów. Makijażyści dbają o to aby twarze się nie świeciły, lub mają więcej roboty, gdy aktor odgrywa postać, która wymaga długotrwałej charakteryzacji. Czasem odpowiednie ucharakteryzowanie trwa nawet siedem godzin. Sami rozumiecie, że to wiele wymagająca od aktora i od makijażystów praca. Lecz najbardziej długotrwałe jest szycie ubrań, w jakie czasami zaangażowanych jest kilkuset ludzi. Uszycie jednej kreacji może zabrać parę tygodni. Niektóre ubrania wymagają sprowadzenia rzadkich materiałów, jak na przykład futer albo aksamitów. Aby się przekonać jak długo trwa tworzenie kompletnego stroju uznałem, że zlecę szycie – www.noor.pl/ stroju Gandalfa. Okazało się, iż koszt uszycia takiego ubrania będzie kosztować ogromną sumę tysiąca złotych. Jak widać wyszywanie strojów dla artystów teatralnych wymaga od szwacza mnóstwo. Przede wszystkim dokładności, ponieważ ilości materiałów są ograniczone, toteż pracownik nie może się pomylić.

Ciekawa wiadomość? Jeżeli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten link – zobaczysz znacznie więcej w ofercie, która odnosi się omawianej tutaj problematyki.

Niektóre przebrania wymagają połączenia przykładowo bardzo grubej skóry z lnianą tkaniną jaka jest także ciężki w obróbce. W tym momencie do pracy przystępuje nawet sześciu pracowników, jacy na początek zmiękczają skórę, aby potem grubą igłą do zszywania połączyć przy pomocy żyłki wędkarskiej oba materiały. Nie dość, że zawód artysty teatralnego jest trudny to za jego plecami stoi wielu innych pracowników, jacy troszczą się o jego odpowiedni wygląd w czasie spektaklu.

Nic zaskakującego teraz, iż bilety na najnowsze sztuki są bardzo drogie, kiedy już to wszystko wiemy. To co widzimy na scenie to jedynie wierzchołek góry lodowej.