Jak można ulepszyć własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, ale rządzi jedna myśl

Wielkanocne dania pod okiem dietetyka

Każdy z nas chce się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Pragniemy nie mieć różnych dolegliwości i stale mieć dobry humor, pragniemy siebie akceptować, jak najmocniej się da. Chociaż dla wielu osób tego typu podejście jest jak w najwyższym stopniu naturalne to są osoby, którym brakuje tej pewności, takiego podejścia do rzeczywistości. Są oni dosyć smutni, zawsze coś im doskwiera, a przez słabą wiarę we własny potencjał „zawalają” kolejne sprawy. To wszystko nie jest dobrą prognozą, skoro mówimy o radzeniu sobie w różnych dziedzinach, zwłaszcza w dwóch najistotniejszych dziedzinach – prywatnej i zawodowej. Co można z tym zrobić?

dietetyk
Autor: Good Food
Źródło: Good Food
Na pewno nie możemy siebie oszukiwać, to bardziej negatywne niż ciągły pesymizm. Nie myślmy, że jesteśmy kimś zupełnie innym, niż w rzeczywistości, znajmy siebie, zdawajmy sobie sprawę, w czym jesteśmy rzeczywiście sprawni, a w czym po prostu nie potrafimy się odnaleźć. Wiele osób cierpiących na chroniczną depresję nie wie, iż główny ich problem znajduje się w słabym dopasowaniu zainteresowań do realnych silnych stron charakteru (). Definiując to w sposób mniej skomplikowany, zamiast uwydatniać swoje mocne strony, zamiast je ulepszać i w miarę poprawiać, to wybieramy coś całkowicie innego, w czym nigdy nie będziemy mocni.

Niekiedy osoba, która jest bardzo dobra w humanistycznych przedmiotach na siłę pragnie być świetna w innej dziedzinie, tak odległej na przykład, jak nauki ścisłe. Marnuje na to wiele energii, a efekty osiąga niewspółmierne. Gdyby te siły przeznaczyła na rozwój swoich mocnych stron, to efekty byłyby lepsze i bardziej rokujące. Niestety, cała siła kierowana jest tam, gdzie nie powinna nigdy być, przez co nic z tego się nie bierze, jedynie niespełnienie, depresja i zniechęcenie. Często wiele osób ma niską samoocenę z powodu swojej aparycji. Narzekają na to zwłaszcza kobiety, które pragną być szczuplejsze, lecz zamiast coś z tym robić, z jakimś zamysłem i racjonalnie, otaczają się nieodpowiednimi osobami, które wyrażają złe rady. Już w takiej formie można znaleźć sporo inspiracji i niezwykle pożytecznej wiedzy, która wpłynie na lepsze życie narzekającej na nadwagę, osoby.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość danych, odszukaj www (http://www.aksonaxis.pl/), które zawiera równie interesujące dane.

Zamiast więc oglądać zdjęcia idealnych ludzi lepiej zgłosić się do osoby, która nas będzie rozumieć i odpowiednio pomoże.