Jak trafić na skutecznego trenera osobistego online?

siłownia

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, w kontekście odchudzania i rozpoczęcia zdrowszego stylu życia? Przecież ćwicząc, choćby w siłowniach, basenach, czy na bieżniach zapłacimy setki złotych, a instruktorzy także swoje kosztują. Częściowe zmniejszenie budżetu na terapię uzyskać możemy dzięki internetowi. To medium w sposób najszybszy wskaże nam zarazem profesjonalnych dietetyków, jak i tych, od których winniśmy się trzymać z dala.

W sieci
siłownia, trening, trener
Źródło: http://www.sport-shop.pl/

wyszukamy setki, a nawet tysiące trenerów personalnych i dietetyków przeróżnego kalibru, z różnym stażem. Ich pracą jest przekazywanie zaleceń jak i co spożywać, pić, aktywizować się, aby życie stało się zdrowsze i lepsze. Trenerzyosobiści są w kraju nad Wisłą ciągle profesją egzotyczną, przez niektórych uznawaną za sposób na wyzysk i oszustwo pieniężne, a jeszcze gdzie indziej lekceważoną i wyśmiewaną.

Sektor e-trenerów zdaje się wzrastać w ostatnich latach. Jest to oczywiście spowodowane przenoszeniem kolejnych usług, poradnictwa i stylów życia do sieci. Tutaj wszystko można wyklikać, przeczytać lub wydrukować w ciągu dosłownie paru chwil – zakupy online, bankowość detaliczna online, odchudzanie i dietetyk online (dietetyk on line z są w internecie na porządku dziennym. Jakie są pozytywy i zagrożenia takiego stanu rzeczy?

Skuteczny research to podstawa w początkowym rozgryzaniu wszelkiej internetowej usługi. Sieciowy trener – dopóki nie zobaczymy go naprawdę w cztery oczy lub przez kamerkę, dopóty możemy opierać swoje uwagi jedynie na wizualnym portfolio i autorskiej stronie z ciekawymi regułami żywienia i odchudzania. Tej bariery ciągle nie przeskoczy wielu ludzi, szczególnie tych nastawionych na kontakt wzrokowy i osobisty z trenerem. Odróżnienie i wybranie najlepszej „oferty” leży w naszej gestii.

Trener osobisty online obrywa za niepożądane skutki lub brak właściwych efektów równie mocno jak trener prowadzący spotkania w rzeczywistości. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne: dieta, nieprzestrzeganie reguł odchudzania po terapii, wspomagacze, oszustwa trenera itp. To ostatnie należy likwidować w zarodku jak najszybciej. Wydawajmy na zdrowie z głową i z rozsądkiem. Jest ono bowiem najważniejsze w życiu.