Jak wybrać odpowiednią dietę?

Jak nie dać się chorobie?

Problemy z nadmiernymi kilogramami odnoszą się do coraz większej ilości ludzi. Według wskazań statystyk co piąty Polak cierpi na otyłość, a u prawie co drugiego można zaobserwować nadwagę. Co gorsze kwestia ta w coraz większym stopniu dotyczy również dzieci.

owoce
Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse

W serwisach internetowych i w kolorowych magazynach, zwłaszcza tych dla kobiet, pomnażają się skuteczne diety, których twórcy zapewniają nas o sukcesie. W pogoni za idealnym ciałem jesteśmy skłonni do wielu wyrzeczeń i gotowi na zażywanie mniej lub bardziej znanych nam substancji.

Gdy samodzielnie nie damy rady określić, jakiego rodzaju dietę należy wykorzystać, warto udać się z tym problemem do dietetyka. W trakcie wizyty fachowiec wypyta nas o ogólny stan zdrowia, dotychczasowe nawyki żywieniowe i w razie potrzeby zaleci wykonać pomocnicze badania. Dopiero na podstawie wyczerpujących informacji wybierze najodpowiedniejszą dla nas formę diety. Po tym również poznamy, czy zapoznano nas z dobrym dietetykiem. Nie wolno zapominać, że wizyta u dietetyka to nie wyprawa po jadłospis. Odwiedzamy dietetyka głównie po to, by być pewnym, że wymyślona przez niego dieta jest nie tylko skuteczna, ale i zdrowa.

Na skuteczne odchudzanie z wyłączeniem skutecznie dobranej i zbilansowanej diety składa się również czynne wykorzystanie czasu. Częste ćwiczenia usprawniają krążenie, dobrze oddziaływają na nasz metabolizm oraz wspomagają spalanie zbytecznych kalorii. Kiedy nie mamy chęci brać udział w zorganizowanych lekcjach fitness lub wychodzić na siłownie, postarajmy się bodaj o trochę ruchu pośród własnych czterech ścian. Rano chwilę po przebudzeniu i wieczorem przed położeniem się spać wykonajmy serię znanych nam ćwiczeń. Mogą to być pajacyki, brzuszki, pompki, ćwiczenia rozciągające… wszystko, co co pamiętamy z lekcji WF-u. Możemy także wyekwipować się we prywatny sprzęt sportowy, taki jak bieżnia czy rowerek. Przy regularnych ćwiczeniach na wyniki nie trzeba będzie długo wyczekiwać.

Tak więc trzeba mieć na uwadze, że skuteczna dieta to nade wszystko dobra dieta odchudzająca. Nie można zapominać, że odchudzanie także może być ryzykowne dla zdrowia. Zbyt szybki spadek kilogramów może niesłuchanie negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Do takich samych następstw prowadzi też zupełne wyeliminowanie z naszej diety różnych produktów. Jak we wszystkim, tak w przypadku odchudzania należy utrzymać zdrowy rozsądek i nie polegać jedynie na własnej wiedzy, ale jeżeli mamy takie możliwości skorzystać z porady specjalisty.

Źródło: Blog dbam-o-siebie.pl