Jak wygląda historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go konsumować? Jakie są polskie praktyki spożywania różnych trunków?

Kobiece drinki z… whisky

Lubiane napoje procentowe zaistniały w naszej historii całkiem później niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e pędzili wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przytacza Arystoteles, jednak zapewne to uczeni arabscy VIII wieku n. e. jako pierwsi zdobyli płyn o wyższej zawartości alkoholu niż ta pozyskiwania w drodze fermentacji.

koniecznie sprawdź
Autor: Otard
Źródło: Otard

Do Europy tajemna wiedza alchemików arabskich zmieniła w XII wieku za pośrednictwem wracających z wypraw krzyżaków. Spirytus początkowo postrzegano za lek wydłużający życie i konserwujący młodość.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej farba tablicowa jak malować na ten wątek – informacje okażą się zapewne bardzo fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Stąd jego nazwa „aqua vitae” a więc woda życia. Stosunkowo w szybkim tempie, bo już w XIV wieku alkohol przestawał medykamentem. Używanie do produkcji, zamiast wina, żyta i jęczmienia umożliwiło produkowanie napoju, który stał się powszechnie stosowanym trunkiem.

Czy masz pytania? (http://lubin-adwokat.pl/kancelaria) Nie krępuj się! My na pewno cenimy wszelaką próbę prowadzenia debaty. Więc oczekujemy na opinie od Ciebie.

Z biegiem czasu wódka zaczęła nabierać charakteru bardzo związanego z surowcem, z którego powstała.

Tak powstały tworzone ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim produkowany z odmiennych rodzajów zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto produkcję spirytusu z ziemniaków. Następnie do tworzenia dawano coraz to nowsze elementy i techniki, otrzymując różne rodzaje napojów alkoholowych. Teraz ciężko sobie wyobrazić życie bez niewielkiej ilości napojów wyskokowych, dla aromatu, smaku, dla

Szklanka do whisky
Autor: Lars Sinda
Źródło: http://www.flickr.com

przyjemności. Jeszcze więcej Polaków pije dla przyjemności, a są to z pewnością trunki z małych browarów, bardzo popularne w ostatnim czasie, a także wina.

Mnóstwo ludzi również próbuje whisky czy koniaku. Te trunki dawniej były bardzo drogie i niedostępne dla większości,aktualnie również mają swoją cenę, jednak już mnóstwo osób może sobie pozwolić na taki rodzaj alkoholu. Takie alkohole dobrze wypić w specjalnych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. Wkolejnym przypadku będzie to nieco komicznie się prezentować. Pomyślmy sobie przykładowo, że wino umiemy pić w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Nieco to niedobre, w taki sam sposób należy pomyśleć o whisky czy koniaku, i w sumie dobrać właściwe naczynia, do wyznaczonego rodzaju alkoholu.