Nasza narodowa zaradność jest doceniana w świecie. Szkoda tylko, iż nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie widzą, jak duży potencjał tkwi w naszych przedsiębiorstwach

Czerwona torebka

Polak posiadający własną firmę to prawdziwy specjalista od dawania sobie rady w ciężkich okolicznościach. Ma do zapłacenia multum podatków, jest narażony na ciągłe kontrole, niezbyt korzystne przepisy i pozostałe ograniczenia, a mimo to jakoś sobie radzi.

Kobieta z różową torebką
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś może powiedzieć, iż dobrze kombinuje, co faktycznie będzie wielkim nadużyciem, gdyż będzie tu pasować określenie – iż jest przedsiębiorczy. Jak to bowiem jest, że w państwie, gdzie prowadzenie firmy jest dość uciążliwe tak wielu Polaków ma swoje firmy, a sektor usług wręcz napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym francuskim dzienniku jakiś dziennikarz rozmyślał nad tym, lecz nie znalazł odpowiedzi. Nie tylko, że mnóstwo ludzi wyjeżdża za granicę, że przeżyliśmy dwie wojny światowe, a wcześniejsze zdarzenia (przykładowo zabory i nieudane powstania) były dopełnieniem trudnej historii, iż właściwie do początku lat 90-tych nie było u nas wolnego handlu, że… Tu więcej: przebojowe listonoszki.

Kobieta z parasolem
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Długo można by wymieniać, lecz fakt ten nie zostawia żadnych wątpliwości. To chyba nasza wrodzona umiejętność radzenia sobie z ciężkimi problemami, że choć nie jest różowo, to sobie radzimy. Nasi przodkowe także mieli ciężko, więc tę umiejętność do przetrwania wyssaliśmy chyba z mlekiem matki. Ktoś może stwierdzić, że przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że na przykład w Grecji lub Hiszpanii jest o wiele trudniej, z tym że, to są inne kraje i wydaje się, że jest tam także inne podejście do wielu kwestii, też w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. U nas zaś małe i średnie przedsiębiorstwa to każda branża, od hurtowni torebek, w jakiej można kupić na przykład torebki ze skóry naturalnej, po inne odzieżowe firmy.

Jeśli sądzisz, że podane informacje są przydatne, to odsyłam do www (http://www.lamalama.pl/uslugi.html) – w tamtym miejscu również są zbliżone tematycznie dane, które warto poznać.

Skontroluj to:

To przedsiębiorstwa obecne na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To firmy, jakie odpowiadają na aktualną sytuację na rynku, przykładowo firmy, które powstały, ażeby pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie drobne przedsiębiorstwa, lokalne firmy czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Wszędzie odnajdziemy naszych przedsiębiorczych rodaków. Ponadto, Ci, którzy emigrują również sobie radzą, świadczą o tym przedsiębiorstwa otwierane w Anglii i w Niemczech.