Nie obawiajmy się wizyty u seksuologa

para

Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, tak samo jak sam sfera intymna to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym egzystujemy ta sfera jest po prostu mocno osobista, więc dość niechętnie dyskutujemy o tym jawnie. Są jednakowoż sytuacje, kiedy powinno się otworzyć usta i zacząć wysławiać. tego typu chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i opowiedzieć o własnych osobistych bolączkach.

łózko
Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog – odnośnik do serwisu – obok psychiatry lub psychologa, to najbardziej nieosiągalny dla wielu lekarzem – nieosiągalny z powodu własnej blokady.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na ten wątek – odsyłam do witryny (https://zdrowarodzina.waw.pl/), gdyż odnajdziesz tam szczegółowe dane, które szczególnie Cię zafascynują.

Wielu z nas nawet, jeśli ma problemy istoty seksualnej nie stawi się do niego, ponieważ to „takie dziwne, i w ogóle, że temat będzie o seksie, to nie, nie odpada… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po prostu lekarz, dla którego rozmowy o naszych bolączkach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu obszar wiedzy i praktyki, po której się porusza.

Dla niektórych dobry seksuolog może być nieosiągalny również z odmiennego powodu. W małych miastach ten doktor to wyjątek, choć co prawda, powoli się to przemianowuje. Z innej strony malutka mieścina to nie ośrodek miejski, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli udamy się na wizytę finansowaną przez NFZ możemy liczyć, że miasteczka będzie o nas plotkować. Po prostu w takich miejscach nie ma za dużo ośrodków z takimi specjalistami i wyobraźmy sobie, że dostajemy wezwanie do jednej z nich, gdzie widujemy znajomego. Pytania zapewnione, a nawet jeśli nie, to obmawianie i posądzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, bez wątpienia ma kochankę”.

No tak, zawsze można iść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny hipotetycznie może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko fajnie, lecz prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy podsumujemy koszt dotarcia do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jeszcze bardziej wzrośnie. podsumowując, takiego typu prywatne wizyty istnieją dla osób, którzy mogą sobie na to przyzwolić, dla reszty zostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie pojmują, że seksuolog to normalny doktor! Na szczęście tego typu świadomość pomału się zmienia, i tak samo, jak coraz większa liczba osób rozumie, iż psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl