Obecnie coraz częściej dochodzą do nas głosy, w których ludzie zaczynają odrzucać klasyczny kanon piękna i zaczynają preferować nieco większe kształty.

odzież

W dzisiejszych czasach mamy styczność z dwoma przeciwstawnymi trendami. Co prawda nadal możemy zauważyć tendencję do idealizowania wizerunku gwiazd oraz celebrytów, przy pomocy różnych programów graficznych, jednakże coraz częściej możemy usłyszeć głosy, zgodnie z którymi ludzie odrzucają ten kanon piękna i zaczynają wybierać nieco większe kształty.

odzież
Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na przestrzeni lat definicja doskonałego wyglądy ulegała znaczącym zmianom. Obecnie wprawdzie na salonach nadal króluje pogląd w ramach którego kobieta musi być bardzo szczupła i wysoka.

Jeśli podoba Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten odnośnik – niewątpliwie też warto zobaczyć także (https://czarmed.pl/category/cisnieniomierze) jeszcze jeden ciekawy post.

Naturalnie tylko niewielki procent kobiet, posiada genetyczne uwarunkowania, żeby tak wyglądać, dlatego różne media stosują oprogramowania graficzne, żeby poprawić wygląd tych kobiet, które owych standardów nie spełniają. W ostatnim czasie pojawiła się jednakże tendencja do odstawienia na bok niemożliwych do zrealizowania ideałów, na rzecz zdecydowanie bardziej klasycznych sylwetek, chociażby miały one jakieś niedoskonałości, np. lekką nadwagę. Na fali tego trendu powstały liczne sklepy dla puszystych, w których kobiety o większych rozmiarach mogą odnaleźć ubrania odpowiadające ich wymaganiom – allsizeman.pl/. Istotną kwestią w przypadku tego typu sklepów jest jakoś użytych materiałów oraz dostosowanie się do obecnej mody. Przy tak znaczącej konkurencji zarówno dystrybutorzy jak i producenci nie mogą pozwolić na sprzedaż ubrań w niemodnym stylu, więc wszystko musi być uszyte w najnowszych fasonach i kolorach. To samo tyczy się również ubrań dla panów. Sklepy z odzieżą męską, są tak samo popularne jak ich odpowiedniki dla kobiet. Właściwie w każdym istotniejszym mieście, jak na przykład Poznań, możemy zauważyć liczne reklamy w rodzaju: odzież męska duże rozmiary, bądź sklep XXL – zerknij. Bierze się to z faktu, że ludzie przestają się krępować z powodu braku doskonałości swoich ciał, a zamiast tego próbują wyglądać na tyle dobrze, na ile pozwala ich sylwetka. Te podejście do sprawy jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia mentalnego, gdyż w efekcie przestajemy się zamartwiać naszymi niedoskonałościami i zaczynamy doceniać swoje ciało.

Podsumowując obecnie możemy spostrzec trend, zgodnie z którym coraz większa liczba osób zaprzestaje dążenia do wyidealizowanej sylwetki, na rzecz zaakceptowania własnych niedoskonałości. Jest to dobre podejście, które wpływa pozytywnie na naszą samoocenę, a w efekcie na nasze zdrowie mentalne. Należy jednak pamiętać, że nie możemy popadać w kolejną skrajność i kompletnie przestać dbać o siebie, a jedynie stawiać sobie sensowne cele, które możemy zrealizować.