Poszukujesz patentu na prezent? Zobacz pojemniki na wino!

images

Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie bez powodów określane jest eliksirem władców– konsumowane od czasów biblijnych towarzyszyło ludziom w przełomowych etapach życia. Znaczy ono dużo więcej niż zwyczajny napój alkoholowy i inne mocniejsze alkohole. Wiadomo, że gatunków wina mamy całe mnóstwo – i jedna butelka wina drugiej nie równe.

Kultura picia wina.W naszym kraju kultura spożywania wina jest stale w powijakach, znajdujemy się bardzo w tyle za Państwami jak Bułgaria czy Gruzja w których picie wina jest świętowane a nie konsumowane z powodów tylko imprezowych. Pomimo to, kultura picia wina jest coraz większa z roku na rok i świadomość jest lepsza w porównaniu do lat dziewięćdziesiątych.

Wino – jak je degustować?Gatunków wina mamy bardzo wiele, poznanie ich głównych rodzajów zajmuje często wiele lat i wymaga nie tylko poczucia smaku ale i znajomości technologi produkcji wina. To o czym warto napisać to głównie świadomość faktu, że każde wino niewino wina gruzińskieunikatową historię – każda jest wyprodukowana z innej części świata i wyprodukowana została z innego szczepu winogron, miała swój własny okres spoczynku i inne warunki. To wszystko wpływa na niezwykły smak tego starodawnego trunku.

Wina-jakie wybrać?Selekcja wina nie jest sprawą prostą i zależy od okoliczności, gatunku pokarmu z którym wina będą konsumowane i naszego odczucia smaku oraz gustu. I tak ogólnie mówiąc mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z dużą lub małą ilością tanin. W naszym kraju bardzo popularne są wina gruzińskie i francuskie. Wynika to przede wszystkim z ich wyjątkowo szlachetnego gatunku winogron i niewygórowanej ceny. Doskonale pasują do wielu dań oraz świetnie smakują.

Fanów wina mamy w naszym kraju coraz więcej i są to fanatycy potrafiący bardzo długo prowadzić konwersację o bukiecie smakowym i przeprowadzić analizę tego trunku. Gdy mamy spośród znajomych taką osobę to możemy być pewni, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za za wiele a skrzynki na wino czy ozdobne stojaki staną się wyśnionym prezentem. wina polskie