Depilacja

Już dziś zadbaj o gładkie nogi

Od dłuższego czasu jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych jest depilacja. W przypadku panów jest to przede wszystkim golenie zarostu z twarzy. U kobiet wyboru okolic do depilacji dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i typ owłosienia. Jest to w takim razie sprawa osobista.

Dbaj o nogi w pracy i w domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może odbywać się różnymi metodami. Poza środkami tradycyjnymi aktualnie coraz częściej wykorzystuje się do tych zabiegów profesjonalny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Różne formy odznaczają się również zróżnicowaną skutecznością, widoczną głównie w tempie ”powracania” owłosienia.

Depilacja w domu

Usuwania zbędnego owłosienia można dokonywać własnoręcznie rozmaitymi metodami. Podstawową stanowi golenie. Dawniej do tego celu używane były brzytwy oraz żyletki. Obecnie najchętniej kupowane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, niekiedy posiadają również wymienne wkłady. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają stosowania kosmetyków w postaci pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety nie jest wysoka, owłosienie bardzo szybko powraca. Tutaj więcej informacji: polecane kosmetyki do włosów.

Alternatywą mogą być golarki i depilatory elektryczne lub zasilane bateriami. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielorazowego wykorzystywania oraz wygoda w stosowaniu. Są również skuteczniejsze od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla kobiet to przyrządy stale udoskonalane; nadal jednak używanie ich wiąże się z bólem. Podobnie rzecz wygląda w aspekcie plastrów z woskiem.

Jeśli potrzebne Ci inne tego typu dane na niniejszy tu wątek, to bez wątpliwości potrzebne Ci to bogate wiarygodne źródło.

Tę metodę także można wykorzystywać własnoręcznie. Służy jednak do depilacji tylko niektórych miejsc, ponadto wiąże się z dużym poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Depilacja w salonie kosmetycznym

Coraz większa liczba ludzi wybiera depilację w salonie kosmetycznym. Koszty takich zabiegów są znacznie wyższe niż w przypadku depilacji na własną rękę, dają jednak o wiele lepsze efekty. Dużą popularność zdobyło w ostatnim czasie wykorzystanie takich urządzeń jak laser (zobacz: laser do usuwania włosów) diodowy. Tak samo popularna staje się fotodepilacja. Obydwie usługi są stosunkowo mało bolesne, odznaczają się za to wysoką skutecznością. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od miejsca, z którego usuwa się owłosienie.