Rzuć okulary – dowiedz się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej stosowaną metodą leczenia wad wzroku.

zdrowie - fotogram

Masz już dosyć noszenia okularów i szkieł kontaktowych, jednak posiadasz zbyt dużą wadę wzroku, która uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie na co dzień? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże ten problem

.

Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych narzędzi dzisiejszego życia. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem lub pociągiem, zaglądnąć do pobliskiej kawiarni, żeby przekonać się, jak w dzisiejszych czasach ludzie spędzają czas. Dużo ludzi pogrążona jest w swoich komórkach, tabletach, laptopach czatując, przeglądając rozmaite strony i fora, lub też śledząc znajomych w znanych profilach społecznościowych. Po wyjściu z autobusu, pociągu lub kawiarni liczna część z tych osób kieruje się do biur na wielogodzinną pracę przy komputerach. Nie trzeba zaznaczać, że taka forma życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami lub też podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą w gabinecie okulisty, a następnie u optyka – by zrealizować receptę na okulary. Ci, którym okulary (http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12) przeszkadzają w codziennej pracy wybierają soczewki kontaktowe, choć ich użytkowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście nie jest to katastrofa. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy użyciu okularów, ale także lasera- skuteczna korekcja wzroku. I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak wygórowane cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku kierowana jest zwykle dla osób, które ukończyły 20 lat życia. Według danych jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego typu pozwala zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii – w przypadku krótkowzroczności), do 6dioptri – wprzypadku nadwzroczności i do 6 dioptrii – w sytuacji astygmatyzmu. Warto jeszcze zauważyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym (poprzez zastosowanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Natomiast ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest niewielkie.

Sporo osób odrzuca tę formę korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku.

Zachodzisz w głowę, jaki inny serwis omawia równie pomocne artykuły? Kliknij oraz zerknij na ofertę (https://www.sklep.kawasmakowa.pl/Kawa-rozpuszczalna-c70), do której odsyłacz jest tutaj.

Otóż cena zabiegu zależy od wybranej metody i waha się pomiędzy 2100-2900zł za jedno oko. Uwzględniając koszty takich zabiegów sprzed 10 lat są one mniejsze o około połowę- ile trzeba zapłacić za laserową korekcja wzroku.

Z kolei patrząc na koszty zakupu jak i okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego stosowania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno przełoży się to na poprawę komfortu naszego codziennego życia.