Sposoby na zniwelowanie cellulitu

wizerunek - skóra

Wraz z coraz cieplejszymi dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma jednak z tym spory problem. Jak pokazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli z nadmiarem tłuszczu, jaki wygląda dość nieestetycznie.Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótkich spodniach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, ponieważ są to rejony najbardziej podatne na pojawienie się popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można usunąć cellulit? Najczęściej kobiety kupują specjalne balsamy dostępne w zasadzie w każdej drogerii. Są to różnego typu kremy wzbogacone między innymi o ekstrakty z zielonej herbaty czy też kawy, powodujące ujędrnianie skóry i jednocześnie modelowanie sylwetki. Tego rodzaju preparaty są dosyć tanie i powszechnie dostępne, więc nic dziwnego, że panie z chęcią je zakupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie będzie pomocny w usunięciu dużego cellulitu.

skóra - wyobrażenie
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także niewskazane z powodów zdrowotnych, na przykład w sytuacji, gdy kobieta ma problemy z krążeniem. Dodatkowo, należy przyznać, że ujędrnianie skóry za pomocą balsamów jest raczej pracochłonne i wymaga niemałej cierpliwości. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do aplikowania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to na pewno szybsze rozwiązanie na walkę z pomarańczową skórką i bardziej efektywne. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg (bb glow serum) na cellulit musi być przeprowadzany przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami bądź rozmaitego rodzaju masażami.

wizerunek - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane przede wszystkim osobom, które mają mocno zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyna droga do pozbycia się tego problemu.Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić także przy pomocy regularnych ćwiczeń, jednakże podobnie jak korzystanie z kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, więc potrzeba na to znacznie więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .