Sposoby specjalistów na piękny uśmiech

Dentystka

Wszystkim tym, którzy chcą mieć piękny uśmiech, a ich stan uzębienia odbiega od ich wyobrażenia o pięknych zębach, rekomenduje się licówki. To dość kosztowny sposób na korektę uśmiechu, ale efekt końcowy nie tylko zapewnia piorunujące wrażenie, ale dodaje również pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. To taka kosmetyka zębów, która raz wykonana, poprawi nam komfort na na długo.

więcej o licówkach porcelanowych na stronach Aurident z Wrocławia
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta zarekomenduje osobom o zębach zdrowych, ale nierównych albo przebarwionych, z nieestetycznymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi zmienić kształt, kolor, wielkość czy nawet układ zębów w szczęce. Licówki to cienkie płytki, stworzone z różnego rodzaju materiałów (przykładowo z porcelany, akrylu, ceramiki lub kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około 1/2 milimetra.

Przytwierdza się je do zębów z przodu, eksponowanych przy uśmiechu. Można to zrobić na dwa sposoby – ze szlifowaniem i bez szlifowania naszych zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg inwazyjny, polegający na zeszlifowaniu przedniej warstwy szkliwa by zrobić miejsce na warstwę porcelany i żeby po dopasowaniu ząb (zobacz również gabinet stomatologiczny grodzisk mazowiecki) nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają ingerencji dentysty w strukturę zębów, trzeba je tylko wcześniej przygotować by nowa warstwa mocno się trzymała i pobiera się jedynie ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest duży, dlaczego dobrze jest zdecydować się akurat na porcelanę? Porcelana jest gładka jak powierzchnia zębów, a przy tym jest twardsza i bardziej odporna na zużycie niż ludzkie szkliwo.

Nie pęka, nie przebarwia się, nie ściera się, a przy tym wytrzyma bardzo wiele lat. Nawet do 15 czy 20. To pewne, że nie naruszy ich próchnica, a samo tworzywo nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówki porcelanowe dentysta taki jak w Aurident może zalecić również osobom, które czekałoby noszenie aparatu ortodontycznego, ale wiązałoby się to z długotrwałym czasem oczekiwania na nowe, równe zęby.

Korekta estetyczna polegająca na zamocowaniu licówek to kwestia kilku wizyt u stomatologa. Kiedy już będziemy mieć przyklejone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi unikanie jedzenia twardych rzeczy i picie napojów o silnej barwie, ale to porady na kilka pierwszych godzin czy dni. Później troszczymy się o zęby tak, jak przed zabiegiem – myjemy, płuczemy, nitkujemy i kontrolujemy ich kondycję u dentysty.