Kosmetyki do twarzy – w jakim celu są stosowane.

malowanie ust

Każda kobieta, każdy mężczyzna czy nastolatek wie, że trzeba szczególnie troszczyć się o skórę twarzy. Nie chodzi tu o stosowanie mnóstwa kosmetyków, a raczej o to by stosowaćjednego, natomiast przeznaczonego właśnie do naszego wariantu cery. Czasami warto jest inwestować w dany, zalecany czy zachwalany kosmetyk i przetestować na sobie, gdyż może okazać się, że będzie dla nas perfekcyjny.

szminki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Początkową czynnością jaką realizuje każdy z nas zaraz po porannym powstaniu z łóżka jest umycie twarzy i narzucenie na nią kremu. Jeżeli chodzi jednak o krem do twarzy,istotne jest aby był on trafny, ponieważ po nałożeniu będzie gościł na skórze przez zupełny dzień. W zależności od tego jaki mamy typ cery (sucha, tłusta, czuła, mieszana) taki krem do twarzy powinniśmy aplikować. Współcześnie na rynku jest ich zupełne mnóstwo, w przeróżnych przedziałach cenowych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kolejnym kosmetykiem, który nadzwyczaj często można spotkać na twarzy zwłaszcza pań jest róż do policzków. Istnieją niektóre uniwersalne zasady, którymi należy kierować się przy wyborze różu. Jeśli posiadasz jasną cerę pewnikiem jest, iż dla Twojej skóry będą najlepsze produkty w pastelowych, różowych odcieniach, które nadadzą policzkom łagodny rumieniec. Zobacz więcej o tym: .Dla cer porcelanowych odpowiednie będą też pastelowe róże z tonami pomarańczu, z kolei brzoskwiniowy jest przede wszystkim dobrym kolorem dla cer z żółtymi tonami. kolor różu możesz sprawdzić porównując go ze skórą warg po wewnętrznej ich stronie. Róże do policzków są dostępne w formie sypkiej, kremowej, kompaktowej, jak również żelowej oraz w kulkach. Róże sypkie umożliwiają bardzo szybko i skutecznie poprawić make-up, ten w kremie pochłania nieco więcej zręczności i czasu, aby nałożyć go dobrze. Jest za to bardziej trwały niż róż sypiący się czy w kulkach. Róż w kamieniu jest z kolei najbardziej uniwersalny i nadaje się do wszystkich odmian skóry.

kosmetyki
Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób krem do twarzy jak i róż do policzków może tak samo bardzo poprawić jakość i wygląd twarzy, jak i kategorycznie zepsuć skutek końcowy kosmetycznych zmagań. Prawidłowo dobrany róż na policzkach nadaje przyjemny, dziewczęcy image osobom naturalnie bladym a także o jasnej karnacji. Tymczasem dobrze dopasowany krem spowoduje, że twoja skóra będzie wyglądała na idealnie piękną.