Zabieg zatok przynosowych – czy można przewidzieć wynik?

skarpetki

Przeprowadzone w ostatnich latach badania udowodniły, iż na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych cierpieć może nawet co dziesiąty mieszkaniec Europy. Dla chorych, u jakich leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne, ratunkiem pozostaje operacja endoskopowa.
Efekty operacji endoskopowej na ogół są świetne.

Soki owocowe
Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w poniektórych przypadkach przykłada się do niej nazbyt duże nadzieje. W tym momencie można przewidzieć, u jakich pacjentów efekt zabiegu będzie zadowalający, a u których nie (szczegółowe informacje o chirurgu naczyniowym w Poznaniu na pco-poznan.pl). Zapalenie zatok przynosowych definiuje się jako proces zapalny błony śluzowej zatok, jaki cechują oznaki takie jak: katar, ból lub rozpieranie w obrębie twarzy jak też upośledzenie węchu. Do rozpoznania niezbędne będzie stwierdzenie zmian typowych dla zapalenia zatok w endoskopowym badaniu czy tomografii komputerowej. Praktykowanie badania RTG drzwi rtg cena zatok nie jest w tej chwili rekomendowane w ramach procesu diagnostycznego. Znaczenie zasadnicze w terapii długotrwałego zapalenia zatok przynosowych mają sterydy donosowe i środki wody morskiej do nosa. U pacjentów, u jakich zidentyfikowano uczulenie, wskazane jest również włączenie medykamentów przeciwhistaminowych. Jeśli takie leczenie przynosi poprawę, musi zostać kontynuowane (więcej wskazówek o fess w Poznaniu – pco-poznan.pl). W przeciwnym wypadku pacjenta powinno się skierować do profesjonalisty otolaryngologa, jaki ocenia zasadność włączenia antybiotykoterapii lub sterydoterapii.
skarpetki
Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
FESS Poznań lub przez poniektórych nazywana FEOZ, jest operacyjnym leczeniem przeprowadzanym w razie przewlekłego zapalenia zatok przynosowych a także polipów nosa.

Zabieg ten wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym oczyszczając zatoki przynosowe ze zmian polipowatych albo zapalnych przez nozdrza przednie. Można w tenże sposób zoperować wszystkie zatoki przynosowe. W przypadku choroby pomóc nam może chirurg (zobacz chirurg dentysta kraków) naczyniowy Poznań.