Zdrowe soki to podstawa dobrego samopoczucia

Soki Dawtona w  puszkach

Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość w zasadzie każdy, kto troszczy się o kondycję, czy nienaganną sylwetkę. Źródłem witamin są rzecz jasna warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie przykładowo sok z karczocha, jaki dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bardzo dużo. Dość istotną kwestią, o jakiej informują specjaliści od zdrowego odżywiania jest to, aby korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, mają najmniej chemii oraz różnego typu konserwantów. O wiele lepsza w czerwcu będzie świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wymaga bowiem odpowiedniej konserwacji, zastosowania różnego rodzaju środków chemicznych. Choć na to także są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Popularna jest choćby guarana w proszku – czytaj więcej.
5 razy więcej zdrowia
Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w wyraźny sposób oddziałujemy na nasze codzienne samopoczucie. Wspomniany uprzednio sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – www. Z resztą niemalże każdy sok ma tego typu właściwości. Szczególnie świetne są soki nie z owoców, a z warzyw. Mają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, albo nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z których przygotujemy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli szukamy inspiracji, to najlepiej poszukać przepisów na soki online.

Pewnie masz ochotę obejrzeć komentarz ze strony? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Może i Ty będziesz miał ochotę napisać nam swą ocenę.

Znajdują się tam dodatki, jakie można dorzucić do soku, żeby diametralnie zmienić jego smak, czy też podkreślić smak jakiegoś konkretnego owocu. Tego typu składnikiem może być chociażby mięta, jaka świetnie współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały zapach.

Każdy z nas powinien codziennie jeść porcję warzyw albo owoców. To mówią specjaliści, to wyczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to prozdrowotne działanie. Pamiętajmy na co dzień o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i zyska na tym oczywiście nasze zdrowie.

Uważasz, że ten wpis jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij ten link – ten portal zawiera pokrewne informacje, one również są warte zainteresowania.

Prawdziwym skarbem jest możliwość posiadania przy domu ogródka, gdy to w każdym momencie możemy sięgnąć po zdrową i własnoręcznie wyhodowaną roślinę.