Żeliwo – tworzywo niedoceniane podczas gotowania

stworzone

Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludziom od dziesiątek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednak dziś patelnie teflonowe są coraz mniej popularne, a powraca się do takich garnków, jakie służyły do gotowania naszym prababciom.

Ten swoisty powrót do przeszłości owocuje tym, że dania przyrządza się szybciej, a oprócz tego są znacznie smaczniejsze.
stworzone
Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Naczynia żeliwne na pewno powinny mieć swoje miejsce w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy gotujemy dla kilku osób czy też jesteśmy właścicielami wielkiej restauracji. Rzecz jasna są nieco droższe niż ich odpowiedniki wykonane z teflonu, ale ten wydatek się zwróci – jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka teflonowych. To udowodniony fakt. Poza tym takie naczynia sprawdzają się na wszelakich palnikach, na przykład gazowych oraz indukcyjnych, a również można je stosować w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Całkowitą podstawą jeżeli chodzi o naczynia wykonane z tego materiału jest garnek żeliwny – kompletna podstawa w wyposażeniu dowolnej kuchni.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, wejdź też na taki link, ponieważ jest w nim inny tego typu świeży materiał (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/magia-soli/magiczne-zastosowanie-soli) – on również jest warty polecenia.

Tego typu garnki da się zakupić niemalże w wszelkich gabarytach, typach oraz stylach, że z pewnością każdy miłośnik gotowania odszuka coś idealnego dla siebie – ekspres wynajem ekspresów do kawy wrocław bugatti.

Opłaca się inwestować w doskonałej jakości naczynia stosowane w naszych kuchniach – bez wątpienia dobrze wpłyną one na smak naszych dań. Żeliwo wykorzystuje się nie jedynie do wykonywania garnków czy też patelni, na jakich się smaży na oleju – miłośnicy niskokalorycznego jedzenia również znajdą coś odpowiedniego dla siebie, coś jak przykładowo patelnia grillowa żeliwna.

Przyrządzane za jej pośrednictwem dania posiadają o wiele mniejsze ilości tłuszczu i smakują wybornie. Patelnia ta jest łatwa do zachowania w czystości, można ją również wykorzystywać w każdego – czajnik bugatti vera typu piekarniku do pieczenia.