Zmieniamy nieprawidłowe nawyki w odżywaniu

obiad

Nawyki dietetyczne Polaków ulegają zmianie, lecz proces tego typu nie przebiega bezboleśnie. Na jednym końcu są osoby, które przenigdy nie pożegnają się, z czymś co określić można „obowiązkowym elementem obiadu”, czyli z tłuszczem. Na przeciwnym zaś końcu istnieją osoby chcące zmian, jednakowoż robią to w sposób przypadkowy i całkowicie bez sensu.

obiad
Autor: Raymond Wong
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku warto się zastanowić, po co zasadniczo jemy to, co jemy. Sprawa jest niewątpliwie wieloaspektowa, ale na czoło wysuwa się naturalnie podróż w przeszłość, która nie dość, że omawia naszą polską osobowość, to jeszcze ją usprawiedliwia. Tłuste, niezdrowe potrawy, bowiem, jakie królują na polskich stołach to nic innego jak sprawka klimatu. No bo co jedzą ludzie otoczeni śniegami i mrozem, jak nie jedzenie (szczegóły tutaj dieta pudełkowa w będzinie) bogate w tłuszcze zwierzęce, które utrzymują nas przy życiu? Gdybyśmy wywodzili się z klimatu śródziemnomorskiego to może teraz zajadalibyśmy się owocami morza?

Niemniej, warto przyznać, iż polska kuchnia jest smakowita i to jest kolejny dylemat. Zakochują się w niej przybywający do Polski mieszkańcy innych państw, a dla nas, dla większości jest wspomnieniem dzieciństwa, gdy to babunia szczodrze zapełniała stół różnymi staropolskimi potrawami. Po babciach odziedziczyły to ich córki i koło się zamyka.

Żywo zaintrygowała Cię zgłębiana na tej stronie kwestia? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści (https://www.swiatleku.pl/category/kosmetyki-dla-kobiet-w-ciazy)!

Niestety, apetycznie nie zawsze oznacza zdrowo.

warzywa
Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com

Co poradzić, by zmienić nawyki dietetyczne? Może to slogan, ale należy się zmobilizować i nie dawać za wygraną, to identycznie jak z treningiem, jeśli na trochę przystopujemy może już nigdy nie wrócimy do ćwiczeń. trzeba wybrać się do specjalisty od odżywiania, a jest nim sprawdzony dietetyk. Odnajdzie on dla nas perfekcyjną dietę, taką, która nie będzie za mocno doskwierać, nie wycieńczy, a dostarczy mierzalne efekty. W większości dużych ośrodków miejskich, jak Warszawa, Katowice czy Kraków bez komplikacji znajdziemy właściwego dla nas dietetyka, potrzeba jedynie trochę poszukać. Można oczywiście samodzielnie zmienić nawyki żywieniowe, ale uważajmy, żeby sobie nie zaszkodzić. Nie dość, że nie zobaczymy efektów, to jeszcze podupadniemy na zdrowiu. A tego wszakże byśmy nie chcieli – sprawdź dietetyków ze swojego miasta.